Menu


"Alexander Veliký není jenom legendou, on byl skutečný…"
CURTIUS

Alexander Veliký, vlastním jménem Alexandros Philippou Makedonon ( přízvisko po otci Filipu II),někdy také nazývaný Alexander III (v pořadí třetí makedonský král), žijící v letech 356-323 před naším letopočtem, byl jedním z největších vojevůdců, které kdy historie spatřila. Jeho život,stejně jako jeho smrt,je obestřen množstvím spekulací a dohadů. Mladý romantický hrdina, nebo jen megalomanský panovník, hnaný touhou neustále rozšiřovat své imperium?

Alexander nosil obě tyto masky. Lidé ho nazývali démonem i bohem, ale ať už jej hodnotíme z jakéhokoli pohledu, jedno je zřejmé, Alexander byl rozporuplná osobnost. Byl to muž, jehož schopnosti pramenily z krutosti a sympatie, oslnivosti a slepoty, paranoii a štědré velkorysosti. Věřil v lidské hodnoty a v přátelství, tvrdě trestal lež a zradu…

Rozporuplný charakter, zajímavý život, rozsáhlé impérium, skvělá vojenská taktika, ale hlavně osobnost Alexandra Velikého,to vše mě přimělo k tvorbě těchto stránek. Naleznete zde informace o Alexandrově životě, o jeho nástupu na trůn, o rodině, o jeho vojenských a panovnických úspěších a mnoho dalšího.Doufám, že se vám moje stránky budou líbit a že na nich naleznete všechny informace, které hledáte.